ILHANLI/BASER bünyesinde gerçekleştirilen her proje, konu hakkında onlarca yıllık deneyime ve bilgi deneyimine sahip avukatlar tarafından yürütülmektedir. Ortaklarımızın özgeçmişlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Metin İlhanlı | Avukat

Metin İlhanlı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndaki 25 yıllık görev süresini takiben 2003 yılından bu yana avukatlık yapmakta ve özellikle gümrük, kaçakçılık ve vergi uyuşmazlıklarında avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Metin İlhanlı, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Ege Üniversitesi İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi'nden mezun olmuştur.

Benan İlhanlı | Avukat & Marka Vekili

Benan İlhanlı, Şirketler Hukuku, Sözleşmeler, Veri Güvenliği, E-Ticaret, Fikri Mülkiyet Hukuku, Bilişim Hukuku, Rekabet Hukuku, Tüketici Hukuku ve Birleşme Devralmalar alanlarında uzmanlık sahibidir. Benan İlhanlı ayrıca Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde marka, tasarım, patent ve diğer sınai mülkiyet haklarını tescil etmeye yetkili patent ve marka vekilidir.

Benan İlhanlı aynı zamanda, 2014 yılından bu yana İtalyan Dış Ticaret Ajansı'nın fikri mülkiyet hukuku uzmanlığı görevinde olup 2015 yılından bu yana MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yarı-zamanlı öğretim görevlisi olarak lisans öğrencilerine “İnternet ve Hukuk” dersini vermekte, 2012 yılından bu yana da Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi başta olmak üzere birçok üniversitede sertifika programlarında eğitmen veya konuk öğretim görevlisi olarak eğitim vermektedir.

Bu görevlerinin yanı sıra sıklıkla e-ticaret, bilişim hukuku, girişimler ve şirketler hukuku konusundaki konferanslara konuşmacı olarak katılmaktadır. Benan İlhanlı aynı zamanda bir çok uluslararası listede bilişim hukuku alanında sayılı uzmanlar arasında gösterilmekte olup, Getting the Deal Through hukuk rehberlerinin Telif ve E-Ticaret edisyonlarının yazarları arasındadır.

Benan İlhanlı’nın yakın tarihli çalışmaları arasında, farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin kuruluşundan yatırım süreçlerine kadar her türlü hukuki süreçlerinde danışmanlık, hisse alım, hissedarlar ve joint-venture sözleşmelerinin hazırlanması, şirket, şube ve irtibat bürosu kuruluşları, sui generis sözleşmelerin hazırlanması ve şirket satın almalarındaki hukuki değerlendirme raporlarının hazırlanması bulunmaktadır.

Benan İlhanlı International Bar Association ve AIGLI (International Association of Lawyers of Italian Language) üyesidir ve E-Ticaret ve İnternet Hukuku Derneği'nin kurucu üyelerindendir.

İlhanlı, Galatasaray Lisesi, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup, Universita per Stranieridi Perugia’da master eğitimini tamamlamıştır. Akademik araştırmalarına Galatasaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü nezdinde devam etmektedir.

Emir Ali Başer | Avukat

Emir Ali Başer, Şirketler Hukuku, Bilişim Hukuku, E-Ticaret Hukuku, Veri Güvenliği, Sözleşmeler ve İş Hukuku alanlarında uzmanlaşmıştır.

Uzun süre boyunca uluslararası hukuk bürolarında Kıdemli Avukat olarak hukuk hizmeti veren Başer, 2017 yılında ILHANLI/BASER Hukuk Bürosuna katılmıştır. Emir Ali Başer, yerli ve yabancı birçok Şirkete hukuki danışmanlık hizmeti vermekte olup, sui generis sözleşmelerin hazırlanması, kişisel verilerin güvenliği, e-ticaret, şirket satın alımlarında hukuki değerleme raporlarının hazırlanması konularında yoğun olarak çalışmaktadır.

Hukukçu kimliği yanında uzun süre Türkiye Yüzme Milli takımı üyesi olarak ülkemizi temsil eden Emir Ali Başer birçok farklı uluslararası organizasyonda 100’ün üzerinde müsabakada milli takımda yer almıştır. 2010 yılına kadar kendi branşlarında sayısız uluslararası dereceleri ve Türkiye birinciliği olan Başer, yüzme sporu ile ilgilenmeye amatör düzeyde devam etmektedir.

Emir Ali Başer Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup, yüksek lisansını (LLM) İngiltere’de Durham Universitesi’nde ticaret hukuku alanında yüksek başarı derecesi ile tamamlamıştır. Başer, ekonomi hukuku alanındaki akademik çalışmalarına Galatasaray Üniversitesi’nde ekonomi hukuku bölümünde devam etmektedir.

Deniz Ildır | Finansal Danışman

ILHANLI/BASER Hukuk Bürosu ve müvekkillerine mali müşavirlik hizmetleri sunan Deniz Ildır, Finansal Muhasebe ve Raporlama, Uluslararası Muhasebe Standartları, Türk Vergi Mevzuatı, Yönetim ve Maliyet Muhasebesi, İş Hukuku ve Mali Müşavirlik alanlarında uzmanlık sahibidir.

40 yıldır İstanbul'da mali müşavirlik hizmetleri veren aile şirketinin ikinci nesil temsilcisidir. 2010 yılından beridir kendisi de bilfiil bu ofiste muhasebe hizmetleri vermekle beraber, 2015 yılında onaylanan TÜRMOB (Türkiye Mali Müşavirler Odaları Birliği) üyeliği ve mali müşavirlik ruhsatı ile bağımsız mali müşavir olarak müşterilerine hizmet vereye devam etmektedir. TÜRMOB üyeliğinin yanı sıra ayrıca İngiliz ACCA (Association of Chartered Certified Accountants - Tescil Edilmiş Ruhsatlı Muhasebeciler Birliği) aday üyesidir.

Muhasebe ve Mali Müşavirlik hizmetlerinden önce, Türkiye’nin en büyük 500 firmaları listelerine giren kuruluşlarda sırasıyla ürün müdürlükleri pozisyonlarında bulunmuş, daha sonra da yönetim danışmanlığı hizmeti vermiştir. Yönetim Danışmanlığı sırasında özellikle üretim optimizasyonu ve inovasyon prosedürleri alanlarında sanayicilere hizmet vermiştir.

Deniz Ildır'ın sunduğu mali müşavirlik hizmetleri arasında farklı sektörlerde bulunan şirketlerin kuruluş, birleşme ve tasfiye işlemleri, defter tutuma ve bordro hizmetleri, vergisel ve finansal danışmanlık hizmetleri, beyanname düzenleme hizmetlerinin yanı sıra çok dilde finansal raporlama (bilanço ve gelir-gider tabloları, nakit akış, fon akış vb), finansal analiz ve maliyet analizi bulunmaktadır.

Ildır, Üsküdar Amerikan Lisesi mezunu olup, İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Mühendisliğini bitirmiştir. Master of Business Administration (MBA - İşletme Yüksek Lisansı) öğrenimini Sabancı Universitesi’nde tamamlamıştır. MBA eğitimine mukabil, gene işletme alanında İtalya’nın Milano şehrinde Università Commerciale Luigi Bocconi’de M.Phil yüksek lisansını tamamlamıştır. Bu eğitimlerinin yanı sıra Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat bölümünden mezun olmuştur.